Sathya Sai Baba po fizycznej śmierci

kontynuuje swoją misję


24 kwietnia 2011 r. Swami, Sathya Sai Baba, zmarł po długim leczeniu w Szpitalu Superspecjalistycznym w Puttaparthi w południowych Indiach w wieku 85 lat. Stało się tak mimo, że wcześniej zapowiadał, iż pozostanie tu do wieku 96 lat. Okazało się jednak, że obecnie działa ten sam Sai Baba lecz w subtelnej postaci, na ogół niewidzialnej dla ludzi – na ogół, gdyż są nieliczne wyjątki. Przejawy obecności Swamiego w świetlnym ciele są dość powszechnie przyjmowane z niedowierzaniem lub wręcz z głębokim sprzeciwem ze strony wielu zagorzałych Jego wielbicieli, takich jak np. „nadworny” tłumacz Swamiego Anil Kumar czy pułkownik S.K. Bose (który utrzymuje, że Madhusudhan po prostu oszukuje ludzi korzystając z mocy siddhi). Głównym (i, jak się wydaje, zasadniczo jedynym) argumentem przeciw uznawaniu realności tej subtelnej (sukszma) postaci są liczne negatywne odniesienia w dyskursach samego Swamiego, który zwykł mawiać, że nigdy nie używa pośredników, mediów i im podobnych, gdyż sam komunikuje się z wielbicielami. Ten argument jednak słabnie teraz, kiedy Swami nie ma już fizycznego ciała, a także w obliczu tego, co powiedział Jagadeesanowi (cytat poniżej). W niniejszym dokumencie zebrałem kilka świadectw dość przekonująco przemawiających za autentycznością tego nowego zjawiska, ale zachęcam czytelnika do sięgnięcia po bardziej wyczerpujące wcześniej opublikowane po polsku materiały, w szczególności dyskursy Sukszma Sai, opowieść Madhusudhana o tym jak stał się ‘komunikatorem’ Sai Baby i relację Connie Show z Chorwacji, które będą dostępne z TEJ STRONY, a w formacie PDF można je pobrać z MIĘDZYNARODOWEJ STRONY. Linki do oryginalnych tekstów po angielsku znajdują się w podtytułach. Indulal Shah w otwartym liście z 4 maja b.r. pisał tak: Doświadczywszy niedawno obecności Swamiego w Muddenahalli, dokładnie zapoznawszy się z działaniami w tym miejscu i w Raipurze, jestem święcie przekonany, że robi to nasz ukochany Swami, i tylko On, przez grupę wybranych bezinteresownych instrumentów.

 

 

Sathya Sai Baba o mediach, pośrednikach i channelingach

 

„Bhagawan Baba wielokrotnie ostrzegał wielbicieli, aby nie zajmowali się mediami i im podobnymi. Jednak, mając na uwadze własne doświadczenia i badania, postanowiłem spytać Go o tę sprawę. Kiedyś, gdy nadarzyła się okazja, poruszyłem ten temat i nawiązałem do konkretnych doświadczeń, które sam przeszedłem. On odpowiedział: ‘Tak! One [przekazy] są prawdziwe, ale Swami odradza je, ponieważ dla każdej prawdy istnieje sto fałszerstw!’”  – J. Jagadeesan, Journey to God, Part III, str. 152.

Dla tych, którzy nie wiedzą, J. Jagadeesan z Malezji , albo brat Jaga (jak jest powszechnie znany w kołach Sai), jest porywającym mówcą i wieloletnim wielbicielem Swamiego. Napisał kilka książek o Swamim, m.in. The Fourth Dimension, część 4 serii Journey to God, w której dogłębnie omawia zagadnienie mediumizmu i channelingu w oparciu o własne interview (audiencje) u Swamiego oraz doświadczenia w Malezji. Chociaż zacytowane tu słowa Swamiego nie muszą znaczyć, że Swami mówi przez Madhusudhana Rao Naidu, ale jednak wyjaśniają to, dlaczego Swamiemu tak zależało, aby otwarcie nie popierać takich przypadków.

 

Sri Sathya Sai Saraswathi Education Trust  


Niezrównana tajemnica Bhagawana Śri Sathya Sai Baby jeszcze bardziej pogłębia się wraz ze wzrostem chwały dokonującej się stale po Jego fizycznym odejściu w kwietniu 2011 r.  Bhagawan zapisuje bardzo wyjątkowy rozdział swojego pobytu na ziemi teraz, gdy w swoim subtelnym ciele przekazuje nam to samo przesłanie – przesłanie miłości, współczucia, harmonii, pokoju i dobra oraz emancypacji ludzkości przez bezinteresowną służbę. Sam Bhagawan przedstawia swoją misję oświadczając: „Teraz nie jestem w fizycznym ciele, lecz w ciele subtelnym (sukszma śarirze), które wykracza ponad fizyczność. Obecnie nie jestem widoczny, ale Moje działania są widoczne. Powstało wiele nowych szkół; powstał nawet szpital superspecjalistyczny. Każda z tych instytucji powstała zaledwie w dziewięć miesięcy. Jest to dowód istnienia Swamiego.” Powiedział też: „Jest to bardzo święty i wyjątkowy czas w historii ludzkości. Wkrótce misja Swamiego rozszerzy się, sięgając najdalszych zakątków ziemi i wróci On fizycznie w postaci nowego Sai Awatara.

Mając na uwadze szlachetny cel służenia w misji Swamiego, absolwenci placówek oświatowych w Alike i Muddenahalli w 2011 r. założyli Sri Sathya Sai Saraswathi Education Trust. Trust ten w planach ma ustanowienie instytucji oświatowych w każdym okręgu stanu Karnataka zapewniających darmowe kształcenie oparte na wartościach ludzkich obok przedmiotów akademickich. Obecnie z tym samym celem do Sri Sathya Sai Saraswathi Education Trustu przyłączył się Prashanthi Balamandira Trust. Gdy Bhagawan opuszczał swą śmiertelną powłokę istniały już cztery kampusy w okręgach Gulbarga, Mandya, Chikmagalur i Bagalkot. Podejmujemy projekty budowania dalszych takich szkół w innych okręgach Karnataki.

 

Śri Indulal Shah

Śri Indulal Shah-dźi jest seniorem światowej Organizacji Sathya Sai jako pobłogosławiony przez Bhagawana pierwszy prezes tej organizacji w Indiach i pierwszy przewodniczący jej Światowej Rady. Jest on jednym z powierników (członków zarządu) Sri Sathya Sai Central Trustu w Prasanthi Nilayam nominowanych przez samego Bhagawana.

„Nasz Boski Pan Bhagawan Śri Sathya Sai Baba nigdzie nie odszedł! Jest z nami i kontynuuje swoją misję rozpowszechniania miłości, harmonii i pokoju przez educare i helthcare (zreformowane szkolnictwo i lecznictwo). Obecnie znajduje się w swoim subtelnym ciele i ustanawia liczne instytucje educare i healthcare. Instruuje i inspiruje pojedynczych ludzi i grupy oraz dopinguje ich do działania w swojej misji. Przesłużywszy jako skromny sługa w Boskiej Misji więcej niż cztery dekady i skąpany w Jego miłości, z łatwością mogłem połączyć się z Nim, gdy przyszedł do mnie w subtelnym ciele pięć miesięcy po zakończeniu swojego fizycznego pobytu na Ziemi. Ja i moja rodzina mamy wielkie szczęście być dalej kierowani i ochraniani przez Niego także teraz.

Ci, którzy widzieli Go w fizycznej postaci mogą mieć trudności ze zrozumieniem tego fenomenu, ale dla mnie doświadczenie jest takie samo. Miłość, dobroć, współczucie i troska są dokładnie takie same, jak ich doświadczałem przez ponad 40 lat mojego związku z Bhagawanem. U podstaw tego wszystkiego leży miłość i tylko miłość, która przejawiała się w postaci ogromnych projektów o doniosłym znaczeniu socjalnym zainicjowanych przez Niego, gdy był w fizycznym ciele i które kontynuuje także dzisiaj – w istocie bardziej energicznie i z pragnieniem służenia coraz większej liczbie ludności. Muszę też wspomnieć, że podczas jednej z takich interakcji ze Swamim w Jego subtelnej formie w naszym domu, w Sai Darśanie, miałem szczęście widzieć Jego postać siedzącą wprost przede mną na krześle! On nigdzie nie odszedł. Jest wieczny. Wcześniej też to wiedziałem i szczerze w to wierzyłem, ale teraz wszystkiego tego doświadczam cały czas.

Moi współ-wielbiciele Sai, Misja Swamiego polega na wynoszeniu ludzkości i podnoszeniu naszej świadomości, którą dalej prowadzi także dzisiaj. Udzielajcie się w tej ciągle trwającej misji i bądźcie błogosławieni!”

 

Śri B. N. Narasimha Murthy

Śri Narasimha Murthy od wielu dekad stanowił przykład poddania się Lotosowym Stopom Bhagawana Śri Sathya Sai Baby. Służył jako dyrektor kampusu Muddenahalli uczelni Sri Sathya Sai Institute of Higher Learning. Napisał książkę Sri Sathya Sai Divya Kripashraya (Śri Sathya Sai Boskie Ucieleśnienie Współczucia), która została szeroko doceniona [oraz Sathyam Sivam Sundaram (Prawda, dobro i piękno), vol. 5, 6 i 7]. Ostatnio otrzymuje szczegółowe polecenia od Bhagawana Baby w serii snów.

„(Bhagawan) podjął się trudu stopniowego przygotowywania otaczających Go ludzi i całego świata na odebranie Jego objawień na swój temat, gdy był jeszcze w fizycznym ciele. To samo robi teraz, gdy postanowił kontynuować swoją misję w subtelnej formie od kwietnia 2011 r. To, co trzy lata temu jawiło się jako strużka, teraz urasta do potężnej rzeki. Spójrzmy na to, co cały świat może zobaczyć w tej Jego rozwijającej się misji.

Nie ma znaczenia czy ktoś jest wielbicielem, czy nie, czy wierzy w subtelną postać Baby, czy nie; każdy dzisiaj może zobaczyć, co On robi. W ciągu ostatnich trzech lat Bhagawan Baba ustanowił sześć nowych placówek oświatowych w stanie Karnataka i superspecjalistyczny szpital w stanie Chhattisgarh; liczne dalsze są w budowie. Przez ostatnie sześć miesięcy wygłosił ponad 50 dyskursów w Indiach i poza ich granicami. Sam jest niewidoczny, ale widać Jego działania. Przesłanie wybrzmiewa głośno i klarownie, tak że każdy może je usłyszeć. Esencja tego przesłania pozostaje ciągle taka sama: miłość, współczucie, harmonia, pokój i dobro oraz emancypacja ludzkości przez bezinteresowną służbę.

Wiele pytań rodzi się w umysłach ludzi, którzy po raz pierwszy spotykają się z tym Boskim Zjawiskiem niemającym odpowiednika w pisanej historii świata. Czym jest ta subtelna postać? Jak Bhagawan Śri Sathya Sai Baba działa przez swoją subtelną formę? Ja mówi? Jak kontaktuje się z ludźmi i inspiruje ich do pracy w swojej misji? Jak zbiera materiały i ludzkie zasoby do swojej misji? – To tylko kilka z wielu takich pytań. Znajdźmy teraz odpowiedzi w Boskich Dyskursach wygłoszonych od maja 2014 r. (prawdopodobnie chodzi o 18 dyskursów wygłoszonych do września 2014 r. i zawartych w zbiorze Sri Sathya Sai Uvacha, z których kilka można znaleźć tutaj – dop. KMB).”

 

 

Śri Shivkumar Sharma

http://sssset.edu.in/sites/default/files/styles/medium/public/imgres.jpg?itok=lSNpM8MdPandit Śri Shivkumar Sharma jest sławnym mistrzem muzyki instrumentalnej granej na santoorze (trapezoidalnym instrumencie strunowym). To jemu przypisuje się spopularyzowanie tego instrumentu. Na całym świecie jego nazwisko kojarzy się z santoorem.

„Podczas fizycznej obecności Baby na tej planecie wielokrotnie doświadczyłem Jego Wszechobecności, czym kiedyś dzieliłem się z wielbicielami Sai poprzez różne artykuły. Ale tym razem chcę się podzielić swoim doświadczeniem tego, jak Swami ustanowił kontakt z całą moją rodziną i ze mną po Mahasamadhi (odejściu).

Kilka miesięcy po tym, jak porzucił swoją śmiertelną powłokę, otrzymałem telefon od Śmt. Shalini-dźi (żony Śri C. Sreenivasa z Bangaluru) informującej, że były student Sri Sathya Sai Institute, Śri Madhusudhan, otrzymuje przesłania bezpośrednio od Swamiego. Oni początkowo nie mogli uwierzyć, że jest to możliwe, ale gdy spotkali się z nim i otrzymali pewne wiadomości, które znali tylko oni i Swami, przekonali się, że była to osoba, którą Swami wybrał na ‘komunikatora’ i która ma służyć w kontynuacji pracy dla ludzkości.

W ubiegłym roku, w listopadzie 2013 r., Baba przyszedł do mojego domu. W czasie naszej rozmowy spytał mnie: ‘Co robisz 23-go listopada?’ Powiedziałem: ‘Swami, jestem wolny.’ On na to: ‘Jedźcie oboje, z żoną, do Puttaparthi po darśan samadhi (odwiedziny grobowca Swamiego), a 24-go z rana przyjedźcie do Muddenahalli. W drogę powrotną do Mumbai (Bombaju) możecie wyruszyć wieczorem.’ Natychmiast zarezerwowałem bilety. Pojechaliśmy do Puttaparthi. Mieliśmy cudowne przeżycia siedząc przy samadhi w dniu Urodzin Swamiego. Po tym darśanie pojechaliśmy do Muddenahalli. W chwili, gdy wstąpiłem na to miejsce, poczułem obecną wszędzie Boską Energię. Potem zaprowadzono nas na audiencję (interview) do rezydencji Baby. Poczułem się tak, jak gdybyśmy zostali cofnięci do wcześniejszych czasów, kiedy to po urodzinach Baby 24 listopada miewaliśmy interview. Madhusudhan-dźi zabrał nas do pokoju. Baba zaczął komunikować się z nami przez Madhu-dźi i pobłogosławił nas. ‘Zawsze, gdy przyjeżdżałeś na Moje Urodziny, następnego dnia zwykłem udzielać ci interview. Teraz jestem tutaj, dlatego tym razem wezwałem cię na interview w Muddenahalli.’ Jak zwykle, rozmowa dotyczyła wielu osobistych spraw, o których mógł wiedzieć tylko Swami. Byliśmy zachwyceni tym niewiarygodnym przeżyciem. Do Mumbai wróciliśmy w pełni naładowani energią i z poczuciem, że Swami jest z nami!

Myślę, że Baba ogłasza światu, iż Jego praca w służbie ludzkości nie ustanie, mimo, że nie jest w fizycznym ciele. Zarówno otwieranie nowych szpitali i szkół, jak i pomoc potrzebującym, wszystko przebiega tak jak dawniej. Sądzę, że On podtrzymuje ciągłą łączność z nami na całym świecie i będzie to czynił do czasu, aż powróci jako Prema Sai!”

 

Fragment wystąpienia Isaaca Tigretta w Muddenahalli

Kilka lat temu Swami wyszedł [ze swojego ciała], zanim na dobre opuścił ciało – to nic nadzwyczajnego. On siedzi [teraz] na tamtym krześle. Czuję go, widzę go. Jest to świetlne ciało. […] Więc przyszedł do mnie [i powiedział]: „Mieszkam w Muddenahalli. Przyjedź i odwiedź mnie. Jestem w świetlnym ciele.” My wszyscy jesteśmy świetlnymi ciałami. Ale to nie jest ważne. Swami był też Bogiem-człowiekiem, dlatego ten ludzki aspekt sprawił, że posiadał też świetlne ciało. Powiedział, że będzie prowadził tę swoją misję do 96 roku. Powiedział do mnie: „Tigrett, moje ciało chyliło się ku upadkowi, było bezużyteczne. Teraz jestem w świetlnym ciele. Ale będę kontynuował swoją misję do 96 roku, tak jak było obiecane.” I właśnie to robi.

Przez ostatnie dwa lata wykonał większą pracę niż przez cztery lata, gdy był chory i zanim opuścił ciało. A praca ta dopiero się zaczyna. On teraz pracuje więcej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Od czasu, gdy miałem 24 lata, przyglądałem się intensywnie niczym jastrząb jemu i cudom, które potrafił dokonywać.

Musicie zrozumieć, że istnieją dwa rodzaje światów. Wiecie, co to znaczy?  Dzisiaj powiedziałem doktorowi Prasad, że on, Narasimha Murthy w przeszłym życiu był riszim (mędrcem). Był on przy Swamim od swojego 19 roku życia. To wielka, wielka dusza – prosta, bez tytułów.

Ale niniejsze spotkanie odbywa się w czasie między Sai sprzed samadhi (odejścia), który, jak wszyscy wierzą, odszedł gdzieś, i Sai po samadhi, który mieszka w tym miejscu w swoim świetlnym ciele. On powiedział: „Po 96-tym roku przyjmę inną postać.” […] Jest to spotkanie urodzinowe i jest uroczyste. Te urodzinowe uroczystości odbywają się między pre-samadhi Sai i post-samadhi Sai, a on siedzi na tym krześle i ma ciastko, lody i was, chłopcy. Wszystko to jest zdumiewające.

Trzy lata przed opuszczeniem ciała, wyszedł [z mandiru] i wygłosił dyskurs. Był bardzo wzruszony. Wielu z was widziało go i byliście poruszeni, bo kochaliście go całym sercem i widzieliście jak gaśnie. Takie jest życie. Widzieliście jak się wzrusza, jak płacze. W tym ludzkim aspekcie był skrajnie czuły. Mówicie o Krisznie – on zaczyna płakać. Mówicie o szkole – on zaczyna płakać. Wiedział, że odchodzi, stawał się sentymentalny. Wiedział, że odchodzi, ale nie mógł wam tego powiedzieć – bo tak było w planach. Ale mnie powiedział. W Dallas w 2009 r. miałem wystąpienie. Gdy potem przyjechałem do aśramu, myślałem, że zostanę ukamienowany przez wielbicieli Sai za to, że powiedziałem, iż on planuje odejście.

Każdy smucił się, widząc go po prostu takiego samego jak wy. Dokładnie tacy jesteście. Jesteście nim. On jest wami. Gdy on płakał, ludzie odwracali od niego kamery, aby nikt nie widział, jak płacze*. Wzruszał się. Ale był w tym piękny – bardzo mi się podobał. Bardzo mi się taki podobał. Mój Mistrz, tak odważny, nie bał się być sentymentalnym na oczach swoich wielbicieli i płakać dla was. Dla was. I pozwolił wam widzieć upadek, który leży w naturze ludzkiego ciała, które to ciało jest tylko tymczasowe. Ale świetlne ciało jest wieczne. To, co nigdy się nie rodzi, nigdy nie umiera.

 

* Wzruszanie do płaczu Swamiego utrwalono jednak na wideo. Przypomina to wzruszenie dziecka w reakcji na śpiew matki – dop. KMB.

 

 

List Tigretta z maja 2014 r.

 

O wskrzeszeniu Swamiego – Jego publicznym przejawieniu się w subtelnym ciele

(świetlnym ciele) i przemawianiu do 150 ludzi w Kodaikanal

Jest to niedawny list do południowo-afrykańskiej zapraszającej mnie osoby, w którym opisuję nowe światło… Dołączam też dwa dyskursy, które Sai Baba wygłosił w subtelnym ciele w Kodaikanal kilka tygodni temu… Jest to wyłącznie prawda…

     – Isaac

Drogi Ashoku!

Dziękuje za szybką odpowiedź (przez panią Moodley)… Moja wizyta w Twoim wielkim południowo-afrykańskim kraju została odłożona przez Mistrza.

Wiem, że Sai Baba potrzebuje mnie teraz tutaj, gdyż właśnie ukazał się publicznie w swoim subtelnym ciele (świetlnym ciele), przemawiając do 150 ludzi w Kodaikanal… [Był tu obecny] przez minione 10 dni. Wkrótce zostanie udostępnionych wiele dyskursów i filmów…

Jestem pewien, że usłyszysz o tym historycznym wydarzeniu, który dla wielu będzie próbą wiary. Słuchy, że Swami jest w subtelnym ciele i że zamieszkał w Muddenahalli, chodziły już od 2-3 lat. Podczas mojej pierwszej z około tuzina wizyt w ciągu ostatniego półtora roku, gdy wezwał mnie do Muddenahalli, powiedział do mnie:

„Tigrett, moje ciało rozpadało się i było bezużyteczne, dlatego musiałem je porzucić. Ale będę kontynuował swoją misję, tak jak obiecałem, do 96 roku. Potem przyjmę nową formę.”

W tych minionych trzech i pół latach zainaugurował przez nowo utworzone trusty w różnych krajach sześć darmowych szkół (niektóre skończył, inne są w trakcie budowy i mają być ukończone w ciągu najbliższych 6 miesięcy) i nowo otwarty darmowy szpital superspecjalistyczny w Raipurze.

Z jego polecenia odwiedziłem większość z tych instytucji, włącznie z tym niedawno otwartym szpitalem w Raipurze.

Powiedział mi, abym nie mówił o swoich odwiedzinach tej nowej jego postaci ani o jego misji po samadhi (odejściu). Zastosowałem się do tego, ale teraz przyszedł czas, aby mówić. Jestem pewien, że wykracza to poza rozumienie wielu, gdyż nie można tego fenomenu pojąć intelektem, a tylko przez nieograniczone postrzeganie sercem.

Będzie to z pewnością nowy kontrowersyjny test wiary dla wszystkich i powstanie wielkie zamieszanie (co jest i zawsze było jego oznaką), gdyż wśród wielu, którzy nazywają się wielbicielami Sathya Sai Baby, tylko nieliczni naprawdę rozumieli, kim on był… Albo kim oni są… Zatem, on znów miesza w naczyniu transformacji… Wow! „To, co nigdy się nie rodziło … nigdy nie umiera” – Śri Nisargadatta Maharaj.

Nigdy nawet nie śniłem, że on się objawi publicznie i wygłosi oświadczenia, tak jak to właśnie zrobił w Kodaikanal… I będzie tak robił od czasu do czasu… Wszystko, co się tam zdarzyło zostanie wkrótce upublicznione, aby wszyscy mogli uwierzyć lub zaprzeczyć… A wszystko, co zaszło wcześniej, zostanie przerobione na nowo, albo po prostu umknie, gdyż on jeszcze raz oddziela … ziarna od plew.

Tak więc, dzięki jego łasce teraz tym, którzy pukają, mogę powiedzieć: „Tak, to prawda, byłem tam. Ciągle służę temu Mistrzowi. Owe nowe instytucje i te, które mają powstać, to rzecz niezaprzeczalna … chociaż indywidualne pojmowanie świetlnego ciała Mistrza takie nie jest.”

On powiedział mi, że przed 96-tym rokiem swojej nadzwyczajnej misji przed i po samadhi (a zostało jeszcze tylko 8 lat) otworzy 12 dalszych darmowych szkół, dalsze dwa darmowe szpitale superspecjalistyczne (w tym jeden w Ameryce) i jeszcze jeden projekt zaopatrzenia w pitną wodą obiecany biednemu okręgowi tutaj w południowych Indiach.

„Życie ginie w marzeniach… Byt ginie w stawaniu [się]” – Bhagawan Śri Sathya Sai Baba.

Z miłością i szacunkiem, Isaac

 
Sukszma Baba z wizytą w Australii


(29 grudnia 2014 r. do 2 stycznia 2015 r.)

Swami miał dla nas dwa główne przesłania

1. Mamy otworzyć serca i umysły, aby Swami mógł używać nas zgodnie ze swoją Wolą i swoją Misją; przygotować nas na przyjście Prema Sai Baby i świtającego już Złotego Wieku.

2. Mamy poświęcić się, gdzie to możliwe, służbie ludzkości przez budowanie szkół, szpitali i ośrodków dla  ludzi starych oraz opiekować się chorymi, bezdomnymi, biednymi, niesprawnymi umysłowo i ludźmi, którzy potrzebują pożywki duchowej/

 

 Projekty służebne

Swami poinstruował nas, abyśmy podjęli następujące projekty tutaj w Australii i zagranicą.

1. Wielkie przedsięwzięcie, o które prosił Swami, to zbudowanie w Australii w ciągu 7 lat 50 specjalnych szkół dla skonfliktowanej młodzieży. Każda szkoła będzie nazywana Sri Sathya Sai Centre for Human Excellence, a wychowanie w każdej ma wzorować się na modelu Toogoolawa School (Ormeau w stanie Queensland). Została powołana rada Powierników pod nazwą Sri Sathya Sai Divine Trust, aby czuwać nad budową i zarządzaniem tych 50 szkół. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie [pracy?] trzech szkół nastąpi na początku 2016 r.

2. Drugi projekt polega na zbudowaniu koledżu dla dziewcząt poprzedzającego uniwersytet w pobliżu kampusu Muddenahalli. Będzie to placówka dla dziewcząt, które wypadły ze szkół średnich lub nie było ich stać na szkołę. Dziewczyny te dokończą swoje średnie wykształcenie i, jeśli będą chciały, uzyskają kwalifikacje na studia uniwersyteckie. Ziemia pod ten koledż została już zabezpieczona, a budowa rozpocznie się pod koniec bieżącego roku.

3. Swami polecił Ronowi i Suwanti Farmerom, aby rozpoczęli program szkolenia nauczycieli Wychowania w Wartościach Ludzkich. Nauczyciele ci będą podstawą rozpowszechniania tych wartości w Sri Sathya Sai Centres for Human Excellence i innych zwykłych szkołach w całej Australii.

4. Mamy współpracować z Sai School w Murwillumbah, pomagając w uruchomieniu Średniej Szkoły Sathya Sai i budowie koledżu dla nauczycieli na nowym terenie w Dungay.

5. Mamy kontynuować poszerzanie projektu Toogoolawa Food for Families (Pożywienie dla Rodzin) w kampusie szkoły w Ormeau.

6. Mamy ustanowić przyszłe (darmowe) Toogoolawa School Medical Centre (patrz str. 7 PDF)


Swami poinformował nas też, że Murwillumbah będzie Duchowym Centrum dla australijskiej Organizacji Sai  i że przyśle wielu wielbicieli Sai i innych do Tweed Valley, aby pomagali w Jego misji.

 

 

 

Przyszłe projekty organizowane przez Sukszmę Sai

(udostępniono 3 czerwca 2015 r.)

Projekt pitnej wody dla Chikkaballapur i okolic w okręgu Kolar
Dwa mobilne szpitale: dla Kalkuty i Muddenahalli
Obrządek bhumipudźy dla SSS Sarala Memorial Hospital
Solarne projekty dostarczania elektryczności do istniejących edukacyjnych kampusów
Szpital superspecjalistyczny w Delhi na 90-te Urodziny
Szpital superspecjalistyczny dla Kalkuty w ciągu 5 lat (pod warunkiem, że dobrze wykorzystają szpital mobilny)
Dwa dalsze superspecjalistyczne szpitale dla Mumbai i Gudźaratu
Każdy z 30 okręgów Karnataki otrzyma kampus edukacyjny (każdy z nich może kosztować 300 do 500 mln Rp)
Muzyczny koledż w Muddenahalli


 

Przyszłe wydarzenia związane z Sukszmą Sai

(udostępniono 4 maja 2015 r.)

11 – 20 maja szkoła w Kodaikanal.

28 – 31 maja – specjalna szkoła dla studentów w Muddenahalli. Spotkanie młodzieży, chłopców i dziewcząt. Oczekuje się przyjazdu przynajmniej 1000 uczestników z całego kraju.

 8 – 27 czerwca – objazd trzech krajów: Kanada, USA i Singapur

•   8 czerwca – wyjazd z Muddenahalli
10 – 12 czerwca – Kanada (Ottawa).
16 czerwca – USA (północna Kalifornia, Sunnyvale; rejestracja). Informacja o miejscu, parkingach, hotelach, pogodzie, transporcie związane z tym wydarzenie są dostępne TUTAJ
20 czerwca –  USA (południowa Kalifornia, San Diego, Encinitas; rejestracja  jest już zakończona)
24 czerwca –  Singapur. Ograniczona liczba miejsc siedzących: 100. Satsang (spotkanie) rozpocznie się o 10-tej rano. Swami prosił konkretnie o spotkanie z młodzieżą (poniżej wieku 45 lat) z regionu Azja i Pacyfik (Azja południowo-wschodnia i Australoazja). Rejestracja.
25 czerwca –  przyjazd do Muddenahalli.

 

[oprac. KMB, Toruń, 20150621]